]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Світ // Вівторок, 25 жовтня 2016 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Понад 80 організацій вимагають виключити Росію з Ради ООН з прав людини

час публікації: 25 жовтня 2016 р., 07:28
останнє оновлення: 25 жовтня 2016 р., 09:27
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Понад 80 гуманітарних і правозахисних організацій, в тому числі Human Rights Watch і Care International, зажадали виключити Росію зі складу Ради ООН з прав людини. Про це йдеться в спільній заяві некомерційних організацій.

Укладачі документа запропонували країнам, що входять до Ради, відповісти на запитання, чи дозволяє роль Росії в Сирії, яка, зокрема, "чинить воєнні операції, мішенню яких стають мирні жителі і цивільні об'єкти", засідати в цій інстанції ООН.

Організації запропонували відповісти на це питання напередодні голосування про склад Ради ООН з прав людини, яке відбудеться в п'ятницю, 28 жовтня. При цьому Росія, Угорщина та Хорватія на цьому голосуванні боротимуться за право представляти Східну Європу.

Минулої п'ятниці, 21 жовтня, Рада ООН з прав людини на спеціальній сесії в Женеві схвалила резолюцію щодо Сирії, запропоновану Великою Британією. У цьому документі міститься заклик до всіх учасників сирійського конфлікту.

Зокрема, в ухваленій резолюції є вимога про те, щоб всі учасники конфлікту, "а надто сирійська влада і її союзники", негайно виконали всі зобов'язання відповідно до міжнародного гуманітарного права.

При цьому Росію представлений в четвер, 20 жовтня, проект резолюції не влаштував. Російська сторона запропонувала внести в документ кілька поправок. Ба більше, влада РФ визнала "абсолютно недоречним" проведення спеціальної сесії Ради стосовно ситуації в Алеппо.

Правозахисні організації в своєму документі заявили, що вето Росії як постійного члена Ради Безпеки ООН на резолюції про припинення вогню в Алеппо і, в цілому, підтримка авіаударів в Сирії, - все це не відповідає принципам і цілям Ради, підкреслюють в організації.

Рада ООН з прав людини була створена в 2006 році замість Комісії з прав людини. Рада відповідає "за сприяння загальній повазі та захисту всіх прав людини по всьому світу і за розгляд ситуацій, пов'язаних з порушенням прав людини, а також підготовку відповідних рекомендацій".

facebook

Посилання по темі:


В ЄС припускають продовження санкцій проти Росії
// NEWSru.ua // Світ // 20 жовтня 2016 р.


Великобританія, Франція і Німеччина мають намір переконати ЄС у посиленні санкцій проти РФ і Асада, - Reuters
// NEWSru.ua // Світ // 17 жовтня 2016 р.


ЗМІ: США і Росія повертаються до переговорів щодо Сирії
// NEWSru.ua // Світ // 15 жовтня 2016 р.


Асад вважає війну в Сирії конфліктом між Росією і США, Обама скликає Раду нацбезпеки
// NEWSru.ua // Світ // 14 жовтня 2016 р.


Британське МЗС має докази провини РФ у нападі на гумконвой біля Алеппо. Й вимагає додаткових санкцій
// NEWSru.ua // Світ // 11 жовтня 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 10:24
НАБУ повідомило про перші висновки перевірки кандидатів у судді ВСУ
// Україна


]]>
]]>
Понеділок, 23 cічня 2017 р.  

Остання новина – 10:24


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017