]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Світ // П'ятниця, 23 грудня 2016 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Влада Польщі обіцяє не витягувати опозицію з зали засідань силоміць

час публікації: 23 грудня 2016 р., 12:26
останнє оновлення: 23 грудня 2016 р., 13:55
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Правляча партія "Право і Справедливість" (PiS) не перешкоджатиме опозиційним силам продовжувати блокаду трибуни і президії в залі засідань Сейму. У цьому випадку коаліція в січні проводитиме засідання у колонному залі. Про це повідомив глава МВС Польщі, член PiS Маріуш Блащак, інформує "Укрінформ".

Підтримка влади у Польщі зросла на тлі протестів опозиції - ЗМІ

"Ні, ми не будемо витягувати (силоміць - ред.) депутатів. Якщо вони не поступляться, то в подальшому засідання відбуватимуться у колонній залі, де вони відбувалися в останню п'ятницю, а раніше багаторазово - в серпні 2010 року",- заявив Блащак.

Протест опозиції і блокування трибуни триває з минулої п'ятниці, 16 грудня. У залі засідань постійно перебувають кілька десятків депутатів від опозиційної партії "Громадянська платформа" (РО), а також партії "Cучасна" (.N). Вони планують заблокувати трибуну і президію Сейму 11 січня, коли має розпочатися нове засідання Сейму РП. Опозиція, ймовірно, бойкотуватиме також розгляд Сенатом країни бюджету на 2017 рік.

Опозиційні сили парламенту Польщі блокують залу засідань Сейму, протестуючи проти засідання коаліції в колонній залі минулої п'ятниці. За твердженням опозиційних партій, провладні сили за підтримки кількох депутатів від руху Kukiz'15, провели засідання без належного кворуму і з порушенням інших процедур регламенту. Натомість влада відкидає звинувачення, наголошуючи, що усі голосування, включаючи за закон про бюджет на 2017 рік, було проведено з врахуванням усіх необхідних процедур.

Протест опозиційних сил розпочався з планів влади обмежити пересування журналістів у будинку парламенту країни. Це викликало протести опозиції та журналістської спільноти країни, а також вилилося у вуличні протести - блокування парламенту громадськими активістами, зокрема діячами Комітету захисту демократії (KOD) та проведенням акцій протесту у Варшаві та кількох інших містах країни. Згодом представники влади інформували, що не хотіли обмежувати діяльність ЗМІ у парламенті і поки що відмовилися від своїх останніх намірів.

Підтримка влади у Польщі зросла на тлі протестів опозиції - ЗМІ

Останні протести польської опозиції призвели до того, що підтримка нинішньої польської влади серед населення збільшилася. Про це пише Wpolityce з посиланням на дані соціологічного опитування.

Опитування показало, що за урядову партію "Право і Справедливість" наразі готові проголосувати 35% опитаних. Такий показник на 5% більший у порівнянні з останнім дослідженням, проведеним у жовтні цього року.

На другому місці електоральних уподобань поляків опинилася Nowoczesna ("Сучасна"), за яку проголосували б 24% опитаних – ця політична сила показала зростання рейтингу на 2%, а на третьому місці опинилася опозиційна "Громадянська Платформа" з підтримкою 15 відсотків – зменшення рейтингу на 1%.

За останнім опитування, до Сейму мають шанси пройти Kukiz'15 з підтримкою в 6% – зниження на 2% і Польська селянська партія, за яку проголосували б 5% опитаних – збільшення на 3%.

Опитування було проведене компанією Millward Brown SA на замовлення видання Fakty, телеканалів TVN і TVN24.

Дослідження проводилося 21-22 грудня, тобто вже після всіх демонстративних дій опозиційних угруповань і Комітету захисту демократії.

facebook

Посилання по темі:


Польська опозиція має намір блокувати Сейм усі свята
// NEWSru.ua // Світ // 22 грудня 2016 р.


Опозиція в Польщі вимагає відставки маршалка Сейму. У Варшаві відбулася демонстрація на підтримку влади
// NEWSru.ua // Світ // 19 грудня 2016 р.


Польська опозиція зібрала кількатисячний мітинг біля КС, прихильники влади збираються під президентським палацом
// NEWSru.ua // Світ // 18 грудня 2016 р.


Польська опозиція не виключає дострокових виборів
// NEWSru.ua // Світ // 17 грудня 2016 р.


Сейм Польщі відмовився розглядати скандальний законопроект про "український націоналізм"
// NEWSru.ua // Світ // 15 грудня 2016 р.


Сейм Польщі відмовився розглядати скандальний законопроект про "український націоналізм"
// NEWSru.ua // Світ // 15 грудня 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 09:57
В індійських літаках з'явилися місця тільки для жінок
// Світ


]]>
]]>
Середа, 18 cічня 2017 р.  

Остання новина – 09:57


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017