]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Світ // Четвер, 22 грудня 2016 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Польська опозиція має намір блокувати Сейм усі свята

час публікації: 22 грудня 2016 р., 17:14
останнє оновлення: 22 грудня 2016 р., 17:58
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Польські опозиційні партії ("Громадянська платформа" (РО), Сучасна (.N) і далі блокуватимуть трибуну і президію Сейму упродовж Різдвяних і Новорічних свят, щонайменше до 11 січня, коли має розпочатися чергове засідання Сейму країни.

Про це заявив лідер найбільшої опозиційної партії Гжегож Схетина в ефірі радіо ZET.

"Все на це вказує. Ми ухвалили таке рішення (блокувати президію Сейму й надалі – ред.). Здається, що це не зміниться", - заявив Схетина.

За його словами, політики обох партій вже розписують графіки чергувань депутатів у сесійній залі на найближчі дні.

Схетина відкинув аргументи партії влади "Право і Справедливість" (PiS), що опозиція дестабілізує ситуацію у Польщі і перешкоджає полякам спокійно святкувати Різдво.

"Ми говоримо "ні", оскільки йдеться про щось дуже важливе. Йдеться про парламентську демократію, про конституційні принципи, про те, що не можна дозволяти політичний обман",- заявив Схетина.

Він назвав "жартом" пропозицію лідера PiS Ярослава Качинського про надання опозиції більших повноважень у парламенті, зокрема офіційно встановлюючи посаду лідера опозиції на кшталт Великої Британії. Схетина наголосив, що не хоче від провладної партії жодних адміністративних посад.

Лідер РО підкреслив, що зараз немає підстав для дострокових парламентських виборів у Польщі. Втім, він зауважив, що "темпи подій можуть прискоритися".

Опозиція вимагає переголосування законів, зокрема закону про бюджет на 2017 рік, прийнятих владною коаліцією поза залою засідань, і, на її думку, зі значними порушеннями – без кворуму і недопуску до зали депутатів опозиції.

Зазначимо, вночі проти 17 грудня під будівлею Сейму зібралися понад дві тисячі протестувальників, які заблокували виходи з парламенту. Однак поліція їх відтіснила, і депутати правлячої партії змогли залишити Сейм.

Початок подій започаткував той факт, що урядова партія Польщі "Право і Справедливість" заявила про намір створити при парламенті Медійний центр Сейму, покликаний стати ключовим місцем взаємодії політиків і журналістів. Нинішня влада планує обмежити журналістам доступ до будівлі Сейму лише першим поверхом.

Лідер PiS Ярослав Качинський назвав дії опозиції "хуліганством". Отже, голосування за законопроекти, в тому числі за бюджет на 2017 рік, було перенесено в інше приміщення Сейму. Опозиція вважає ці голосування нелегітимними, звинувачує владу у відсутності кворуму і готує відповідне подання до прокуратури.

Такі плани викликали масові протести журналістів і опозиції.

facebook

Посилання по темі:


Опозиція в Польщі вимагає відставки маршалка Сейму. У Варшаві відбулася демонстрація на підтримку влади
// NEWSru.ua // Світ // 19 грудня 2016 р.


Польська опозиція зібрала кількатисячний мітинг біля КС, прихильники влади збираються під президентським палацом
// NEWSru.ua // Світ // 18 грудня 2016 р.


Польська опозиція не виключає дострокових виборів
// NEWSru.ua // Світ // 17 грудня 2016 р.


Сейм Польщі відмовився розглядати скандальний законопроект про "український націоналізм"
// NEWSru.ua // Світ // 15 грудня 2016 р.


Сейм Польщі відмовився розглядати скандальний законопроект про "український націоналізм"
// NEWSru.ua // Світ // 15 грудня 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 09:57
В індійських літаках з'явилися місця тільки для жінок
// Світ


]]>
]]>
Середа, 18 cічня 2017 р.  

Остання новина – 09:57


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017