]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Світ // П'ятниця, 12 квітня 2013 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Туреччина приступає до прокладення нового каналу паралельно Босфору

час публікації: 12 квітня 2013 р., 21:14
останнє оновлення: 12 квітня 2013 р., 21:14
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Туреччина має намір взятися за будівництво нового судноплавного каналу протяжністю 45 км, який з'єднає Чорне та Мармурове моря. Його метою служить полегшення навігації по перевантаженій Босфорській протоці.

Як повідомляє агентство Рейтер з посиланням на уряд Туреччини, канал "Стамбул", проект якого було розроблено особисто прем'єр-міністром Тейіпом Реджепом Ердоганом, буде прокладено на північний захід від Босфору і він пройде паралельно йому, повідомляє BBC Росія.

Цей план, оголошений прем'єр-міністром напередодні виборів 2011 року, було сприйнято багатьма турками як прожектерський. Однак у п'ятницю центральна рада планування при уряді схвалила асигнування на початок робіт.

За словами Ердогана, проект прокладання Стамбульського каналу є багатоформатним. "Це одночасно енергетичний, транспортний, містобудівний, науковий, проект, так само як проект зайнятості та захисту довкілля. Він дасть змогу захистити природу Стамбула, навколишнє середовище, море, водні джерела, флору і фауну", - додав прем'єр Туреччини.

Зазначимо, що прото́ка Босфо́р має довжину 30 км у Туреччині, що з'єднує Чорне та Мармурове моря, відокремлюючи азійську частину Туреччини від її європейської частини. Узбережжя протоки вельми щільно заселено, на його березі знаходиться Стамбул з населенням понад 11 млн осіб.

Разом з протокою Дарданели, Босфор утворює один з найважливіших морських транспортних шляхів, що з'єднує акваторію Чорного моря з Середземним.

Певна причина утворення Босфору залишається суперечливою між геологами. Тисячі років Чорне море було відокремлене від Егейського. Одна з останніх теорій (опублікована в 1997 році Вільямом Райаном і Уолтером Піттманом з Колумбійського університету) стверджує, що Босфор був утворений близько 5600 років до Р.Х., коли зростання рівня води Середземного/Мармурового моря зруйнувало греблю до Чорного моря, яке у той час (згідно з теорією) було прісним озером, розташованим нижче рівня океану.

З сивої давнини Босфор має стратегічне значення. Давньогрецьке місто-держава Афіни, залежне від завезення зерна з України, підтримувало дружні стосунки з Мегарою, яка мала колонію Візантій (сучасний Стамбул) на берегах протоки.

facebook

Посилання по темі:


Туреччину, Ліван, Сирію та Ізраїль охопив найсильніший за 20 років буран: загинули 17 людей
// NEWSru.ua // Світ // 10 cічня 2013 р.


Черепаха, яка жила за часів Першої світової війни, у пошуку нових господарів
// NEWSru.ua // Світ // 11 серпня 2012 р.


Кораблі трьох флотів Росії вирушили у Середземне море
// NEWSru.ua // Світ // 10 липня 2012 р.


У Мармуровому морі біля берегів Стамбула суховантаж отримав пробоїну і йде під воду
// NEWSru.ua // Світ // 20 cічня 2012 р.


Туреччина заявила про будівельний проект XXI століття: прокладе дублювальний канал між Чорним і Мармуровим морями
// NEWSru.ua // Світ // 27 квітня 2011 р.Остання новина NEWSru.ua – 21:10
З 2018 року окупанти змусять кримчан платити податки на землю і нерухомість
// Україна


]]>
]]>
Неділя, 22 cічня 2017 р.  

Остання новина – 21:10


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017