]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Світ // Середа, 11 cічня 2017 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

ЗМІ показали доповідь про компромат РФ на Трампа

час публікації: 11 cічня 2017 р., 08:30
останнє оновлення: 11 cічня 2017 р., 10:48
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Американський телеканал CNN повідомив про можливу наявність компромату на новообраного президента США Дональда Трампа у російських спецслужб. Про це, за даними телеканалу, йдеться в додатку до секретної версії доповіді про втручання російських хакерів у перебіг передвиборної кампанії США. Пізніше "сенсаційне досьє", резюме з якого і лягло на стіл Трампа, було опубліковано виданням Buzzfeed: на відміну від CNN, сайт сповнений скепсису щодо тверджень на адресу наступного президента США.

Обама виступив з прощальною промовою в Чикаго

CNN стверджує, що двохсторінковий синопсис не був включений навіть у секретну версію доповіді через характер інформації, що міститься в ньому. З цим додатком, за даними телеканалу, крім керівництва спецслужб, були ознайомлені лише Барак Обама, новообраний президент Дональд Трамп і вісім конгресменів.

Канал зазначає, що всі джерела надали інформацію, яка лягла в основу публікації, на умовах анонімності і не під запис. Проте в замітці наводиться безліч непрямої інформації, яка робить припущення каналу більш вагомими: наприклад, є дані про джерела фінансування доповіді, яка стала основою для секретного синопсиса.

CNN стверджує, що інформація була отримана від колишнього співробітника британської розвідки MI6, якого американські спецслужби вважають надійним джерелом. Він працював у РФ в 90-х роках і отримав дані для доповіді від деяких російських джерел. Тепер колишній британський розвідник очолює приватну компанію, що спеціалізується на зборі даних. Спочатку її роботу у цій справі фінансували суперники Трампа по передвиборних перегонах, а потім - донори, які спонсорували кампанію Хілларі Клінтон, зазначає CNN.

Джерела CNN повідомили, що одним з аргументів за включення цієї інформації у брифінги для Трампа, які проводили керівники чотирьох спецслужб США - Нацрозвідка, ФБР, ЦРУ і АНБ, - була необхідність вказати, що російські хакери отримали дані, що компрометують обох кандидатів, але розголосили лиш ті, що шкодили Клінтон.

Телеканал стверджує, що журналістам вдалося ознайомитися із 35 сторінками рапортів, які лягли в основу двосторінкового висновку, представленого президентам. Жодних подробиць про підозру і звинувачення не наводиться. При цьому, як заявлено в публікації, в документах згадується про тривалий обмін інформацією між представниками Трампа і посередниками з боку "російського уряду" під час передвиборної кампанії.

У публікації CNN наголошується, що деякі зі згаданих звинувачень були озвучені за тиждень до виборів американським журналом Mother Jones, який називає себе незалежним некомерційним джерелом інформації і аналітики. На початку листопада видання стверджувало, що ФСБ скомпрометувала Дональда Трампа під час його останнього візиту в Москву. У Кремлі тоді не стали коментувати ці чутки по суті. Прес-секретар президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив: "Я про такі видання не чув, а вже тим більше коментувати не збираюся" (цитату наводить РІА "Новости").

Видання Buzzfeed пізніше опублікувало повне досьє, яке лягло в основу публікації CNN. Buzzfeed зазначає, що складено воно "людиною, яка називає себе колишнім співробітником британських спецслужб" і містить багато "неперевіреної, непідтвердженої інформації, яка потенційно не перевіряється".

Buzzfeed звертає увагу, що низка тверджень з досьє при цьому легко спростовується, а саме воно містить помилки. Наприклад, у всіх записах компанію Alfa Group називають "Alpha Group". Також згадується про те, що підмосковне селище Барвиха нібито закрите і селитися там можуть тільки люди, близькі до вищого керівництва Росії.

Зазначимо, що досьє опубліковано в день першої великої прес-конференції Трампа в ранзі обраного президента.

Трамп у короткому коментарі в своєму Twitter назвав публікацію фейкових новин "політичним полюванням на відьом".

facebook

Посилання по темі:


Американські сенатори представили законопроект з новими санкціями проти РФ
// NEWSru.ua // Світ // 10 cічня 2017 р.


Ляшко заявив, що отримав запрошення на інавгурацію Трампа
// NEWSru.ua // Україна // 10 cічня 2017 р.


Трамп висловив упевненість, що за його президентства Росія поважатиме США більше, ніж тепер
// NEWSru.ua // Світ // 8 cічня 2017 р.


Politico. Поки Трамп сумнівається в російському втручанні у вибори, республіканці-"яструби" готують нові санкції
// NEWSru.ua // Преса // 6 cічня 2017 р.


Байден заявив, що на хакерські атаки Росії США відповіли секретними операціями
// NEWSru.ua // Світ // 6 cічня 2017 р.


Трамп висунув колишнього сенатора від штату Індіана Коутса на посаду голови Нацрозвідки США
// NEWSru.ua // Світ // 6 cічня 2017 р.


Сенатори США готують закон про нові санкції проти РФ
// NEWSru.ua // Світ // 5 cічня 2017 р.Остання новина NEWSru.ua – 10:24
НАБУ повідомило про перші висновки перевірки кандидатів у судді ВСУ
// Україна


]]>
]]>
Понеділок, 23 cічня 2017 р.  

Остання новина – 10:24


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017