]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Україна // П'ятниця, 27 листопада 2009 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

В організації Голодомору звинувачуються Косіор, Постишев, Чубар. До кінця року СБУ планує передати справу до суду

час публікації: 27 листопада 2009 р., 09:30
останнє оновлення: 27 листопада 2009 р., 10:02
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Служба безпеки України в рамках кримінальної справи за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 рр. має намір до кінця року передати до суду матеріали зі звинуваченням ряду колишніх керівник УРСР в організації геноциду - Голодомору.

Як заявив в ефірі "5 каналу" в четвер ввечері голова СБУ Валентин Наливайченко, слідчі, які ведуть справу, дозволили назвати серед імен обвинувачуваних зокрема обіймав на той момент пост генсека КП (б) У Станіслава Косіора, спрямованого з Росії в Харківську область на партроботу Павла Постишева, а також керівника українського уряду (голову Раднаркому) Власа Чубаря.

"Ми завершуємо (справу), замовили судово-медичні, науково-демографічні експертизи, і вся робота по 17 областях зведена в 253 томи. І за наявності всіх експертиз до кінця року є всі правові підстави зробити процесуальний висновок і передавати справу до суду", - розповів він.

За словами Наливайченка, в справі фігурують 1730 свідків і жертв, вказується 735 населених пунктів, жителі яких були знищені голодом, знайдено 857 місць масових поховань в результаті геноциду.

"Справа буде передана до суду і в судовому слідстві будуть дорозслідувана", - сказав глава СБУ, уточнивши що справу направлять до Апеляційного суду Києва.

"Це означає, що у висновку, шляхом досудового слідства, будуть встановлені організатори злочину геноциду-Голодомору", - зазначив голова СБУ.

"Вина обвинувачених у злочинах проти людства повинна бути доведена судом. Вони мають бути засуджені, а отже, позбавлені будь-яких привілеїв, має бути визначено їх правдиве місце в історії", - сказав Наливайченко.

На питання про те, що в Кримінально-процесуальному кодексі України є норма, яка не дозволяє виносити вирок щодо померлої людини, глава СБУ зазначив, що в Україні може використовуватися прецедент, коли злочини проти людяності не мають терміну давності.

Наливайченко зазначив, що робота велася в 25 областях України, але факти геноциду були виявлені в 17-ти.

Глава СБУ повідомив, що про розслідування справи в середу було повідомлено президенту. За його словами, в 17 областях злочину будуть дорозслідувані щодо визначення виконавців і керівників каральних органів на місцях, а матеріали будуть передані в місцеві суди.

Крім того, на думку глави СБУ, матеріали цього розслідування підтвердили необхідність створення в Україні у складі Верховного суду спеціальної палати, "яка б розслідувала злочини проти людства - злочину геноциду". Також він заявив, що кримінальна справа щодо Голодомору буде розсекречена.

Наливайченко нагадав, що матеріали слідства вказують на цілеспрямоване знищення голодом жителів України, а також населених українцями регіонів Росії. Саме тому Київ звертався до Москви з проханням розсекретити матеріали архівів РФ.

За словами голови СБУ, російський ФСБ поінформував, що запит СБУ передано до Генпрокуратури РФ. "І тепер ми дуже чекаємо правдивої відповіді цього правоохоронного органу РФ", - сказав він, додавши, що Україна чекає не документів радянської пропаганди, а "таємних вказівок, правдивої статистики, даних про режим "чорних дошок".

У вересні 2008 року Росія розсекретила частину офіційних документів, що стосуються голоду в СРСР 1930-1934 роках у зв'язку з колективізацією селянських господарств та індустріалізацією, зокрема в Україні, Казахстані, Нижньому Поволжі, Уралі та Білорусі.

Кримінальну справу за фактом вчинення геноциду в Україні у 1932-1933 роках, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 КК України, внаслідок чого загинули мільйони українців, СБУ порушила у травні цього року.

Водночас в СБУ наголошують на необхідності внесення змін до кримінально-процесуального законодавства з метою повного та об’єктивного завершення цієї кримінальної справи на етапі судового розгляду.

28 листопада Україна відзначатиме День пам'яті жертв Голодомору.

facebook

Посилання по темі:


У Львові презентували фільм про Голодомор, створений в Голлівуді
// NEWSru.ua // Культура // 26 листопада 2009 р.


The Times. Справжні масштаби Голодомору в Україні: свідчення з щоденника британського журналіста
// NEWSru.ua // Преса // 13 листопада 2009 р.


Кримінальна справа про Голодомор в Україні має довести факт вчинення злочину проти людства
// NEWSru.ua // Україна // 26 травня 2009 р.


Українці, які пережили Голодомор 1932-1933 років, отримають спеціальний статус
// NEWSru.ua // Україна // 5 лютого 2009 р.


Науковці НАНУ підрахували точну кількість загиблих внаслідок Голодомору
// NEWSru.ua // Україна // 11 листопада 2008 р.


Росія переконала ООН не називати Голодомор геноцидом у своїй новій резолюції
// NEWSru.ua // Україна // 30 червня 2008 р.


СБУ розсекретила документи про політрепресії в Україні
// NEWSru.ua // Україна // 27 серпня 2007 р.Остання новина NEWSru.ua – 21:10
З 2018 року окупанти змусять кримчан платити податки на землю і нерухомість
// Україна


]]>
]]>
Неділя, 22 cічня 2017 р.  

Остання новина – 21:10


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017