]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Україна // Вівторок, 16 вересня 2014 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Рада в "таємному режимі" дала особливий статус Донбасу і амністію сепаратистам

час публікації: 16 вересня 2014 р., 12:31
останнє оновлення: 17 вересня 2014 р., 17:47
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Верховна Рада України на закритому засіданні у вівторок, 16 вересня, ухвалила президентський закон про запровадження особливого порядку самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей терміном на три роки, а також про проведення позачергових місцевих виборів у цих регіонах 7 грудня нинішнього року.

Як повідомляють деякі народні депутати в соцмережах, за ухвалення відповідного законопроекту №5081 проголосувало 277 парламентарів.

Тарута розкритикував закон про особливий статус Донбасу: "Для чого гинули наші хлопці?"
"Самопоміч" і "Батьківщина" вимагають скасувати закон про особливий статус Донбасу
Геращенко вважає закон про особливий статус Донбасу вимушеним кроком
Ухвалені сьогодні закони по Донбасу - крок до мирного процесу - Порошенко
Семенченко: особливий статус Донбасу могли надати ще 2 місяці тому, але "суспільство було не готове"
Тягнибок різко розкритикував закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей
Тимошенко заявила про "повну здачу інтересів України на Донбасі"
Законопроект про самоврядування
Законопроект про амністію

Так, лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок зазначив, що його фракція "Свобода" "єдина не дала жодного голосу" за "особливий режим".

В свою чергу депутат фракції "Батьківщина" Андрій Шевченко написав у Twitter: "У таємному режимі Порошенко і Турчинов протягнули закони. За особливий статус – 277, за амністію - 287".

"Коли камери вимкнули, популізму стало менше - під триста голосів "за". Обидва важкі закони прийняті", - написав у Twitter народний депутат від "Батьківщини" Олександр Бригинець.

Водночас, як повідомив на брифінгу народний депутат України Юрій Сиротюк (фракція "Свобода"), "законопроекти ухвалені без обговорення загалом у цілому", цитує УНІАН.

За його словами, проголосували сьогодні "понад 270 голосами за законопроекти національної зради України". Сиротюк також наголосив, що сьогодні відбулося повторення "подій 16 січня, але навіть Янукович 16 січня вас не вигнав (йдеться про журналістів - ред.) з Верховної Ради (мається на увазі, що закони ухвалювалися на засіданні в закритому режимі - ред.)".

При цьому Сиротюк повідомив, що є відео голосування, яке депутати пізніше оприлюднять. Також він додав, що фракція "Свобода" та частина фракції "Батьківщина" вийняли свої картки, щоб продемонструвати, що вони не голосують.

Також депутат від "Свободи" Олександр Мирний зазначив, що за ці законопроекти проголосували 277 і 287 народних депутатів, зареєстрованих у залі. "Не голосувала "Свобода" у повному складі і частина "Батьківщини". Те, що ми бачили. Всі інші як голосували - не зрозуміло", - сказав він.

Як повідомляє кореспондент NEWSru.ua, нардеп від "Свободи" Леонтій Мартинюк, виходячи з залу, заявив: "Це легітимація ДНР, здача національних інтересів".

Нардеп "Батьківщини" Сергій Власенко зазначив: "Це не рішення законодавче, це гра в наперстки, це зрада, це відокремлення територій, які контролюють неукраїнські сили. Невідомо, як це рішення схвалено - табло включили, щоб тільки показати остаточну цифру".

Як повідомлялося, сьогодні вранці нардепи відмовилися проводити засідання в закритому режимі, але після приїзду президента України Петра Порошенка та перерви 265 депутатів проголосували "за".

Законопроект про самоврядування

Президентський закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" оприлюднено на сайті Ради.

Згідно з документом, держава гарантує "недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності й покарання осіб - учасників подій на території Донецької, Луганської областей".

Крім того, держава гарантує право використання російської чи іншої мови "в суспільному та приватному житті, вивчення й підтримку російської чи будь-якої іншої мов, їхній вільний розвиток і рівноправність".

Також законопроект передбачає проведення місцевих виборів у цьому регіоні 7 грудня. "Повноваження депутатів місцевих рад та посадових осіб, обраних на позачергових виборах, призначених Верховною Радою України цим законом, не можуть бути достроково припинені", - сказано в тексті документа.

Також запроваджується особливий порядок призначення керівників органів прокуратури та судів, який передбачає участь органів місцевого самоврядування у вирішенні цих питань. Кабмін, інші центральні органи виконавчої влади можуть укладати з відповідними органами місцевого самоврядування угоди щодо економічного, соціального та культурного розвитку окремих районів.

Законопроект також передбачає укладання угоди про економічний, соціальний та культурний розвиток окремих районів.

"Держпідтримка полягає у введенні відмінного від загального економічного режиму здійснення господарської та інвестиційної діяльності, спрямованого на відновлення об'єктів промисловості, транспортної та соціальної інфраструктури, житлового фонду, переорієнтацію промислового потенціалу, створення нових робочих місць, залучення інвестицій та кредитів для відновлення та розвитку об'єктів, розташованих в окремих районах, Донецької та Луганської областей ", - йдеться в тексті документа.

Законопроект передбачає також щорічну бюджетну держпідтримку соціально-економічного розвитку окремих районів. "Україна гарантує визначення таких видатків загального фонду держбюджету захищеними видатками, обсяг яких не може змінюватися внаслідок скорочення затверджених бюджетних призначень", - зазначено в документі.

Законопроект також передбачає "посилення і поглиблення добросусідських відносин між територіальними громадами, органами місцевого самоврядування окремих районів з адміністративно-територіальними одиницями Російської Федерації на основі угод про прикордонну співпрацю, які складають територіальні громади, органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади України й територіальні громади в межах компетенції, встановленої законом".

На території цих районів рішенням міських, селищних, сільських рад створюються загони народної міліції, їхню діяльність координують відповідно сільські, селищні, міські голови. "Загони народної міліції утворюються на добровільних засадах із громадян України, які постійно проживають у відповідних населених пунктах окремих районів Донецької та Луганської областей", - зазначено в законопроекті.

Законопроект про амністію

Законопроект президента "Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей" оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Згідно з проектом закону, від кримінальної відповідальності запропоновано звільнити осіб, які вчинили в період з 22 лютого 2014 року по день набрання чинності Законом включно на території Донецької, Луганської областей, на якій проводилась антитерористична операція, діяння, що містять ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України. Також ця норма стосується осіб, які брали участь у діяльності самопроголошених органів у Донецькій та Луганській областях або протидіяли проведенню АТО.

Таких осіб буде звільнено від кримінальної відповідальності за умови, що вони протягом місяця від дня набуття чинності законом звільнили або не утримують заручників, добровільно здали державним органам або не зберігають вогнепальної зброї, боєприпасів, військової техніки, вибухівки, не займають приміщень держорганів і органів місцевого самоврядування. Крім того, вони не повинні брати участі у блокуванні роботи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій у Донецькій та Луганській областях, про що подали відповідну заяву до органу досудового розслідування, що здійснює кримінальне провадження.

Відповідні кримінальні провадження належить закрити.

Крім того, від адміністративної відповідальності, згідно із законопроектом, запропоновано звільнити осіб, які в зазначений період на території Донецької, Луганської областей, на якій було проведено АТО, скоїли діяння, що містять ознаки адміністративних правопорушень, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Водночас дія закону не поширюється на осіб, які є підозрюваними, обвинуваченими (підсудними) й не вчинили дій, передбачених ч.2 ст.1 даного закону, та/або є підозрюваними (обвинуваченими) у вчиненні діянь за ст.112, 113, 115, ч.2 ст.121, ч.2 ст.147, ст.149, 152, 153, 187, 201, 258, 297, 348, 349, 379, 400, 442, 443, 444 Кримінального кодексу України або засуджені за скоєння злочинів, передбачених цими статтями. Не підпадають під закон особи, які вчинили дії, що призвели до аварії 17 липня 2014 року в Донецькій області літака компанії Malaysia Airlines рейсу МН17, та/або перешкоджали проведенню розслідування цієї авіакатастрофи.

Питання щодо застосування закону вирішує суд у судовому порядку.

Закони набувають чинності з наступного дня після їхнього оприлюднення.

Тарута розкритикував закон про особливий статус Донбасу: "Для чого гинули наші хлопці?"

Голова Донецької обласної адміністрації Сергій Тарута заявив, що ухвалений закон про особливий статус Луганської та Донецької областей шокував його і точно не заспокоює Маріуполь, передає "Українська правда".

"У мене мінімум 50 запитань до ухваленого закону. Для чого гинули наші хлопці? Чому тоді ще в травні не провели мирні переговори? Запитання можна ставити безкінечно...", - сказав він журналістам у вівторок 16 вересня.

Тарута назвав ухвалений закон декларацією про бажання дружити, проте він сумнівається, що Росія налаштована так само.

"Мені сказали, що нібито цей закон узгоджений з Росією. Але де підписи тих, хто може впливати на бойовиків? Ми повинні зажадати від Росії ясних гарантій з контролю за кордоном. Мирний план - це одне, а примус до миру через силу – це паралельна реальність", - додав голова ДонОДА.

"Жоден закон України "ДНР" не сприймає", - заявив чиновник.

Тарута зазначив, що до підписання реальної угоди потрібно залучати лідерів європейських країн і в першу чергу канцлера Німеччини Ангелу Меркель.

"Тоді це буде працювати", - вважає він.

Голова ОДА підкреслив, що люди, які захищали Донбас, сьогодні "почувають себе зґвалтованими", а загроза нового вторгнення нікуди не поділася.

"Але я сподіваюся, ми Маріуполь не здамо і захистимо за будь-яких умов", - заявив Тарута.

facebook

Посилання по темі:


Лідер донецьких сепаратистів вважає пропозицію Порошенка про особливий статус не актуальною
// NEWSru.ua // Україна // 15 вересня 2014 р.


На сході України прикордонники почали створювати "лінію розмежування" – РНБО
// NEWSru.ua // Україна // 15 вересня 2014 р.


У парламентській газеті "Голос України" опублікували Мінський протокол
// NEWSru.ua // Україна // 10 вересня 2014 р.


Міністр оборони не виключає зриву "перемир'я": але ми готуємося
// NEWSru.ua // Україна // 10 вересня 2014 р.


Тимошенко бачить загрозу для України в мінському протоколі і просить від Порошенка роз'яснень
// NEWSru.ua // Україна // 8 вересня 2014 р.


У Маріуполі "на честь" візиту Порошенка обстріляли блокпости сил АТО. Президент продемонстрував шеврон "УКРОП"
// NEWSru.ua // Україна // 8 вересня 2014 р.


За останні 3 місяці загинуло більше людей, ніж за 10 років війни в Афганістані - Кучма
// NEWSru.ua // Україна // 8 вересня 2014 р.


Клімкін поки не бачить зриву Мінських домовленостей і просить у ОБСЄ 500 спостерігачів
// NEWSru.ua // Україна // 7 вересня 2014 р.


Бойовики звільнили ще 15 українських заручників. Лишається до 800 осіб – ЗМІ
// NEWSru.ua // Україна // 7 вересня 2014 р.


Сили АТО продовжують дотримуватися режиму припинення вогню, РНБО фіксує обстріли їхніх позицій
// NEWSru.ua // Україна // 7 вересня 2014 р.Остання новина NEWSru.ua – 21:10
З 2018 року окупанти змусять кримчан платити податки на землю і нерухомість
// Україна


]]>
]]>
Неділя, 22 cічня 2017 р.  

Остання новина – 21:10


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017