]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Україна // Середа, 15 червня 2011 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

У Верховній Раді відмовилися надати декларації народних депутатів

час публікації: 15 червня 2011 р., 17:41
останнє оновлення: 15 червня 2011 р., 19:53
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Апарат Верховної Ради відмовив Мустафі Найєму в отриманні декларацій народних депутатів. Про це йдеться у відповіді апарату ВР на запит журналіста, передає "Українська правда".

"Хоча стаття 6 закону України про доступ до публічної інформації і визначає, що до інформації з обмеженим доступом не належать "декларації про доходи" народних депутатів та членів їхніх сімей, проте ці документи містять персональні дані членів сім'ї та іншу інформацію, яку законом віднесено до інформації з обмеженим доступом", - йдеться у відповіді.

"При цьому зазначений закон одночасно покладає на розпорядника інформації обов'язок вживати заходів щодо унеможливлення несанкціонованого доступу до інформації про особу інших осіб", - зазначили в Апараті парламенту.

13 травня журналіст Мустафа Найєм також надіслав запит до Апарату Верховної Ради України щодо надання копій декларацій про доходи народних депутатів України.

19 травня Мустафа Найєм отримав відповідь керівника Апарату парламенту Зайчука, що "задоволення цього запиту потребує надання великого обсягу інформації та його аналізу, а тому строк його розгляду продовжено до 20 днів".

Журналістський рух "Стоп цензурі" вважає рішення Апарату парламенту та народних депутатів не оприлюднювати декларації про доходи "неповагою до принципів прозорості та підзвітності влади суспільству".

На їхню думку, таке рішення прямо суперечить Закону "Про доступ до публічної інформації", що був схвалений народними депутатами.

"Ми нагадуємо членам парламенту, що вони обираються українським народом і утримуються коштом платників податків. Тому їхні прибутки та статки є предметом суспільного інтересу. Люди мають право знати інформацію про майновий стан своїх представників, яких вони обирають представляти власні інтереси", - йдеться в заяві.

"Відмову надати декларації про прибутки ми можемо трактували лише як незаконну спробу приховати від суспільства важливу інформацію. Ця ситуація яскраво демонструє реальне ставлення представників влади до інтересів українського суспільства", - наголосили у "Стоп цензурі".

27 травня Апарат Верховної Ради відмовився надати декларації про доходи народних депутатів. Таку відповідь "Українська правда" отримала за підписом керівника Управління кадрів Апарату Верховної Ради Володимира Мартинюка.

Як відомо, 11 травня активісти партнерства "Новий Громадянин", громадського руху "Стоп цензурі!" та ВГО "Альянс-Майдан" надіслали 450 запитів до всіх депутатів Верховної Ради, в яких вимагали оприлюднити декларації про доходи. На запит журналістів лише 10% депутатів розкрили свої доходи.

facebook

Посилання по темі:


Утримання дач і машин чиновників обходиться бюджету як всі бібліотеки в Україні
// NEWSru.ua // Україна // 13 червня 2011 р.


Україна провалила план боротьби з корупцією. Вона одна з найгірших за цим показником
// NEWSru.ua // Україна // 31 травня 2011 р.


Лідер молодіжної "Батьківщини" Суслов і його сім'я володіють 65 гектарами землі
// NEWSru.ua // Україна // 31 травня 2011 р.


БЮТ виступає за звітність по деклараціях про доходи в Інтернеті
// NEWSru.ua // Україна // 28 травня 2011 р.


Верховна Рада відмовилася оприлюднити доходи депутатів
// NEWSru.ua // Україна // 27 травня 2011 р.


На запит журналістів лише 10% депутатів розкрили свої доходи
// NEWSru.ua // Україна // 24 травня 2011 р.


У ПР розповіли, чому депутати не збираються надавати інформацію з приводу своїх доходів
// NEWSru.ua // Україна // 19 травня 2011 р.Остання новина NEWSru.ua – 21:10
З 2018 року окупанти змусять кримчан платити податки на землю і нерухомість
// Україна


]]>
]]>
Неділя, 22 cічня 2017 р.  

Остання новина – 21:10


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017