]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Україна // Субота, 12 жовтня 2013 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

ЗМІ: Міносвіти видаляє зі шкільних програм патріотичну складову

час публікації: 12 жовтня 2013 р., 15:20
останнє оновлення: 12 жовтня 2013 р., 15:56
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

У нових Державних стандартах базової і повної загальної середньої освіти практично відсутній український зміст. Про це повідомила президент Міжнародного фонду імені Ярослава Мудрого Валентина Стрелько, передає ZN.UA.

За її словами, поняття "державна мова" в освітніх стандартах підміняють терміном "рідне", що відкриває можливості для просування російської мови в освітній простір.

"Державна мова - українська - не виділяється окремим розділом, а йде в розділі "мови і літератури", через кому з "мовами національних меншин"... Мабуть, щоб уникнути прописування головної мети і складових її вивчення", - зазначила Валентина Стрелько.

"Ми проаналізували підручники з української мови для початкових класів. Це в цілому 743 сторінки. На них - всього 27 тез пропозицій, де згадуються слова, пов'язані з Україною. Лише двічі у вправах вживається термін українську мову: "Українська мова - державна мова України" та "Ми - українці. Мова наша - українська". У жодному з проаналізованих підручників з мови немає вправ з текстами про його красу і мелодійності, про піснях і народній творчості. Вразило і те, що в "Книгах для читання" для початкових класів немає оповідань з історії України, про героїв-козаків, героїв боротьби за незалежність України. На яких прикладах виховуються діти?", - обурена експерт.

На її думку, історія України також не виділяється як важлива складова навчального процесу. Вона входить в загальний розділ "суспільствознавство". Замість терміна "українська нація, український народ" вживається термін "населення України".

Валентина Стрелько вважає, що в нових державних стандартах освіти не ставиться за мету сформувати у дітей фундаментальні знання про Україну, її історію, культуру і традиції.

"Сьогодні в початкових класах, що навчаються за старими стандартами, поки ще є такий предмет "Я і Україна". Я завжди критикувала його зміст... Але цей курс, принаймні, був... За новими стандартами через кілька років курсу "Я і Україна" в початковій школі не буде", - констатує експерт.

"Наш фонд ініціював всеукраїнські науково-практичні конференції "Українське національно-патріотичне виховання: реалії, тенденції, перспективи". Коли наш фонд направив до МОН резолюцію конференції про незадовільний стан патріотичного виховання в країні, ми отримали відповідь: "Вважаємо недостовірною інформацію про відсутність на державному рівні системи патріотичного виховання молоді в Україні та відповідної законодавчої бази". Нам надіслали на цілих п'яти сторінках перелік заходів, що сприяють, на думку міністерства, патріотичного виховання: "Зірниця", "Молода гвардія", святкування перемоги у Великій Вітчизняній війні тощо", - зазначила вона.

Раніше зі шкільної програми з української літератури для 5 класу зникли гостро-патріотичні твори "Джури козака Швайки" Володимира Рутківського і "Таємниця козацької шаблі" Зірки Мензатюк.

facebook

Посилання по темі:


Зі шкільних підручників з літератури зникнуть патріотичні повісті про козаків
// NEWSru.ua // Україна // 21 cічня 2013 р.


Табачник вигадав конкурс "Лукомор’я" - щоби школярі більше вчили російську мову
// NEWSru.ua // Україна // 16 cічня 2013 р.


Табачник каратиме за неузгоджену історію України
// NEWSru.ua // Україна // 22 листопада 2012 р.


Козацькі організації виступають проти радянської "Зірниці" замість української "Джури"
// NEWSru.ua // Україна // 6 грудня 2012 р.


В Україні відродили радянську військову гру "Зірниця"
// NEWSru.ua // Україна // 25 березня 2011 р.


У Києві відродять військово-патріотичну гру "Зірниця"
// NEWSru.ua // Україна // 17 cічня 2011 р.Остання новина NEWSru.ua – 21:10
З 2018 року окупанти змусять кримчан платити податки на землю і нерухомість
// Україна


]]>
]]>
Неділя, 22 cічня 2017 р.  

Остання новина – 21:10


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017