]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Україна // Середа, 11 cічня 2017 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Україна закликала ООН "не ховати голови в пісок", коли йдеться про воєнні конфлікти в світі

час публікації: 11 cічня 2017 р., 07:41
останнє оновлення: 11 cічня 2017 р., 09:31
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Рада Безпеки ООН і генсек Організації могли би більш ефективно використовувати свої можливості для запобігання кривавим конфліктам ще до того, як вони забрали тисячі життів.

Однак через активність агресорів, зокрема в Радбезі, та пасивність інших членів Організації мирні рішення блокуються раз за разом, заявив у вівторок під час дебатів РБ ООН з питань запобігання конфліктам заступник глави МЗС Сергій Кислиця, повідомляє "Укрінформ".

"Радбез має використовувати превентивну дипломатію більш рішуче. Шкода, що через обструктивну позицію одного з постійних членів, Рада сьогодні залишається заблокованою для виконання своїх прямих обов'язків у багатьох кризових ситуаціях", - наголосив український представник.

Він нагадав, що свого часу Генасамблея ухвалила резолюції, які засуджують агресію й окупацію Криму.

"Але спроби Ради Безпеки зупинити воєнну агресію було вкотре заблоковано постійним членом, який і є винуватцем", - наголосив заступник міністра.

За його словами, в Україні очікували від колишнього генсека ООН відповідної реакції, але він "не виходив за рамки висловлювань про свою стурбованість". Подібна ситуація була в Грузії в 2008 році. Не краще справи виглядають і в спробах ООН врегулювати сирійський конфлікт.

"Ми стали свідками нездатності Радбезу адекватно реагувати на бійню й різанину, які відбувалися в Алеппо та інших регіонах Сирії після шести послідовних "вето" одного й того ж постійного члена. Який результат? Алеппо розбомбили вщент, багато безневинних життів втрачено, заявлене припинення вогню ледве утримується, а перспективи врегулювання ще належить з'ясувати", - заявив представник України.

Він підкреслив, що запобігання конфліктам є найефективнішим способом уникнути страждання людей, а також найменш вартісним інструментом для розв'язання конфліктів.

"На жаль, занадто часто держави-члени ховають свої голови в пісок, допоки не стане запізно. Цей шаблон має бути змінено, щоб бути впевненими, що Сребрениця, Руанда й Алеппо не повторяться більше", - заявив Кислиця.

Представник України також закликав нового генерального секретаря відігравати особливу роль в запобіганні конфліктам.

"Ми очікуємо від нього активних, об'єктивних і незалежних дій, що передбачає, в тому числі, привернення уваги Ради Безпеки до найбільш тривожних ситуацій", - заявив він.

Ця функція Генерального секретаря передбачена в Статуті, але, на жаль, недостатньо використовувалася впродовж багатьох років, констатував заступник глави МЗС України.

facebook

Посилання по темі:


ООН: у зруйнований Алеппо повертаються тисячі людей. Переговори по Сирії пройдуть в Астані 23 січня
// NEWSru.ua // Світ // 4 cічня 2017 р.


У Сирії сторони переважно дотримуються перемир'я, - правозахисники
// NEWSru.ua // Світ // 30 грудня 2016 р.


Уряд Асада заявив про відновлення повного контролю над Алеппо
// NEWSru.ua // Світ // 22 грудня 2016 р.


Рада закликала світову спільноту посилити санкції проти РФ через Сирію
// NEWSru.ua // Україна // 21 грудня 2016 р.


РФ знову заблокувала резолюцію ООН про перемир’я в Алеппо
// NEWSru.ua // Світ // 6 грудня 2016 р.


США і Росія виступили проти зміни права вето у Радбезі ООН
// NEWSru.ua // Світ // 8 листопада 2016 р.


Понад 80 організацій вимагають виключити Росію з Ради ООН з прав людини
// NEWSru.ua // Світ // 25 жовтня 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 10:19
У Франції у соціалістів визначили кандидатів на другий тур праймеріз
// Світ


]]>
]]>
Понеділок, 23 cічня 2017 р.  

Остання новина – 10:19


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017