]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Преса // Четвер, 13 березня 2014 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Inopressa. Росія вчинила кібератаку проти України?

час публікації: 13 березня 2014 р., 12:42
останнє оновлення: 13 березня 2014 р., 12:42
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій
Инопресса

Високопоставлений американський військовий заявив на слуханнях у Конгресі США, що Росія застосовує проти України кіберзброю. Американська преса відгукується на це повідомлення і розмірковує, чи не час змінити формулювання "акту збройної агресії" в міжнародному праві.

"Майкл Роджерс, майбутній глава кіберкомандування США, підтвердив, що Росія здійснювала кібератаки проти України" - такий заголовок чергової колонки оглядача The Washington Times Білла Гертца. Роджерс - віце-адмірал ВМС ​​США, номінований на посаду голови кіберкомандування та Агентства національної безпеки США, пояснює автор.

"Коли члени сенатського комітету зі збройних сил запитали його, віце-адмірал Роджерс підтвердив факт російських кібератак, але приберіг подробиці для закритого засідання комітету", - йдеться в статті.

"Ми чітко бачимо, що у викликах, кинутих Україні в даний момент, далі присутній "кіберелемент", - заявив віце-адмірал.

За словами автора, Роджерс також визнав, що російські збройні сили мають витончений потенціал кіберзброї і спроможні завдати великої шкоди телекомунікаціям, урядовим комп'ютерним системам та іншим ключових об'єктам інфраструктури України.

"За словами американських чиновників, російська сторона завдала кіберударів по українських мережах телекомунікацій під час вторгнення до Криму", - йдеться в статті. Один з чиновників сказав, що у вівторок в результаті кібератаки було зруйновано сайт Національної ради безпеки та оборони України.

За словами американських джерел, застосовано витончений вірус Snake. "Деякі аналітики порівняли його з американським Stuxnet", - пише газета. "Програма дозволяє віддаленим користувачам - в Україні визнали, що це люди з російського ГРУ - вести кібершпіонаж і завдавати атак, здатних знищувати дані або виводити з ладу мережі".

"Вірусна атака Москви" - так називається ​​редакційна стаття у The Wall Street Journal. " За нашим здогадом, Путін давно задумував свою окупацію Криму, а нові докази свідчать, що його напад на Україну стався задовго до цього", - пише газета.

Видання переповідає повідомлення Associated Press: "Британська фірма-підрядник оборонного відомства BAE Systems виявила, що з січня 2013 року українські комп'ютерні системи щонайменше 22 рази зазнавали атак "досвідчених і добре фінансованих професіоналів".

AP також повідомило: на думку німецької G Data Software, застосовувався варіант вірусу Snake з "російським корінням", причому він "використовувався тим самим угрупованням, яке в 2008 році атакувало військові бази США".

Новина - аж ніяк не сюрприз, але вона має протверезити тих, хто вважає Сноудена героєм, зауважує газета. "Якщо ми послабимо нашу кібероборону, то будемо уразливі не менше, аніж Україна", - так завершується стаття.

Бійки на дитячих майданчиках регулювалися неписаними, суворо дотримуваними правилами: дозволялося бити руками, штовхати ногами і навіть душити супротивника, але не можна було застосовувати зброю, згадує у статті для The Christian Science Monitor Алекс Росс, у минулому старший радник держсекретаря Хілларі Клінтон з питань інновацій.

Тим часом сьогодні застосування державами кіберзброї вважається прийнятним і не розглядається як акт збройної агресії, зазначає Росс.

За даними Росса , зараз "російська кіберзброя Shake, також відома як "Уроборос", трощить комп'ютерні системи українського уряду". Це дозволяє Росії фактично здійснювати акт агресії, не оголошуючи війни, причому інші країни не реагують на події як на війну.

Але Росс упевнений: "Так не триватиме вічно". Якщо Росія застосує кіберзброю в інших країнах, якась держава зреагує "так, немов пуск кіберзброї нічим не відрізняється від пуску ракети".

Переклад InoPressa

facebook


Остання новина NEWSru.ua – 21:10
З 2018 року окупанти змусять кримчан платити податки на землю і нерухомість
// Україна


]]>
]]>
Неділя, 22 cічня 2017 р.  

Остання новина – 21:10


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017