]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Економіка // Четвер, 29 грудня 2016 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

У Нацбанку пояснили, з чим пов'язані коливання курсу гривні

час публікації: 29 грудня 2016 р., 14:59
останнє оновлення: 29 грудня 2016 р., 16:50
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

У четвер, 29 грудня, котирування гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку на середину торгів встановилися на рівні 27,15/27,35 грн/дол. проти 26,95/27,15 грн/дол. на відкритті торгів, повідомив УНІАН дилер комерційного банку.

За інформацією співрозмовника агентства, котирування гривні до євро встановилися на рівні 28,4314/28,6409 грн/євро, до російського рубля – на рівні 0,4371/0,4394 грн/рубль.

За даними Національного банку, середньозважений курс гривні на міжбанку на 13.00 встановився на рівні 27,2137 грн/дол., учасники ринку на цю годину уклали 258 угод на суму 139,98 млн дол.

Заступник голови Національного банку України Олег Чурій заявив, що девальваційний тиск на курс гривні цього тижня не пов`язаний з переходом найбільшого банку України - "ПриватБанку" - в державну власність, а твердження, що відплив депозитів з банку провокує посилений попит на валютному ринку, не відповідає дійсності.

"Приплив коштів населення в інші банки вдвічі перевищив відплив депозитів фізичних осіб з "ПриватБанку" з 19 грудня. Більше того, період їх відпливу з банку був нетривалим - всього три дні, і після цього повернення коштів населення в банк відновилося. У той же час, відплив депозитів юридичних осіб з "ПриватБанку" був компенсований припливом коштів на рахунки юросіб в інших банках у зв`язку з відшкодуванням ПДВ", - пояснив він.

Як наголошується в коментарі, сьогодні, 29 грудня, на міжбанківському валютному ринку продовжує спостерігатися тимчасовий надлишковий попит на іноземну валюту, сформований під тиском ряду факторів.

Серед цих факторів Чурій зазначив надлишок гривневої ліквідності й відсутність необхідності продавати валютну виручку в експортерів, які отримали протягом минулого і поточного тижня відшкодування ПДВ на 12,5 млрд грн.

З іншого боку, за його словами, істотно зріс попит на валюту з боку учасників ринку у зв`язку з необхідністю проведення компаніями платежів за валютними кредитами наприкінці року.

При цьому, як зазначив Чурій, на готівковому валютному ринку продаж валюти населенням продовжує перевищувати її купівлю. Так, у грудні за неповний місяць чиста купівля валюти банками у населення становила 34 млн дол. США.

Також повідомляється, що підтримка ліквідності обсягом 25 млрд грн, яку Нацбанк надав "ПриватБанку" після націоналізації, використана на покриття відпливу за депозитами і виконання нормативу обов`язкового резервування, який банк не виконував майже рік до переходу в держвласність.

"Фундаментальних передумов для коливань курсу гривні поки що немає - ринкові фактори поки що сприятливі для валютного ринку. Продовжує надходити виручка від експорту зернових, а також зберігається сприятлива для українських експортерів кон`юнктура на світовому ринку чорних металів і залізної руди", - зазначив Чурій.

Він підкреслив, що, як і раніше, регулятор готовий виходити на ринок з валютними інтервенціями для згладження надмірних коливань курсу гривні, викликаних часовими факторами, і має достатньо інструментів для цього.

"Обсяг міжнародних резервів на сьогодні становить близько 15,6 млрд дол. США. Цього достатньо і для продажу валюти в ході інтервенцій, і для виконання зобов`язань уряду і НБУ, а також ця сума відповідає зобов`язанням Національного банку перед Міжнародним валютним фондом у рамках програми розширеного фінансування EFF", - резюмував Чурій.

Як повідомлялося, уряд за пропозицією Нацбанку і акціонерів "ПриватБанку" 18 грудня ухвалило рішення про націоналізації фінустанови: держава отримає 100% в капіталі "ПриватБанку", а обсяг емісії облігацій внутрішньої держпозики для цих цілей оцінюється в межах 116,8-148 млрд грн.

Після цього банк на добу призупинив проведення операцій юросіб, а вранці 20 грудня відновив їх лише частково, обмеживши доступ до засобів, що були на рахунках до 19 грудня.

"ПриватБанк" у другій половині дня відновив платежі корпоративних клієнтів, а з 21 грудня - відновив ліміти за овердрафтом.

22 грудня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерство фінансів України підписали договір про продаж 100% акцій "Приватбанку".

facebook

Посилання по темі:


Рада опублікувала держбюджет на наступний рік
// NEWSru.ua // Економіка // 28 грудня 2016 р.


Нацбанк може ввести купюру в 1000 грн
// NEWSru.ua // Економіка // 23 грудня 2016 р.


Мінфін придбав 100% акцій "ПриватБанку"
// NEWSru.ua // Економіка // 22 грудня 2016 р.


З України до Польщі вирішили їздити на корейських, а не вітчизняних потягах. Квитки коштуватимуть від 172 гривень
// NEWSru.ua // Економіка // 21 грудня 2016 р.


Уряд забезпечить економічне зростання в 2017 році, обіцяє Гройсман
// NEWSru.ua // Економіка // 21 грудня 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 10:24
НАБУ повідомило про перші висновки перевірки кандидатів у судді ВСУ
// Україна


]]>
]]>
Понеділок, 23 cічня 2017 р.  

Остання новина – 10:24


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017