]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Економіка // Вівторок, 27 грудня 2016 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Україна виконала домашнє завдання щодо меморандуму з МВФ, вважає Кубів

час публікації: 27 грудня 2016 р., 14:40
останнє оновлення: 27 грудня 2016 р., 15:50
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Перший віце-прем'єр і глава Мінекономрозвитку України Степан Кубів заявляє про виконання Україною всіх необхідних зобов'язань для отримання чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) за програмою розширеного фінансування EFF, передає "Інтерфакс-Україна".

Обсяг міжнародних резервів на сьогодні становить 15,7 млрд доларів – НБУ

"Україна домашнє завдання за зобов'язаннями Міжнародного валютного фонду виконала, які ми обіцяли в підписаному меморандумі (про економічну та фінансову політику при отриманні третього траншу в вересні 2016 року - ред.)", - сказав він на брифінгу в Києві у вівторок.

Відповідаючи на запитання про пенсійну та земельну реформи, зобов'язання за якими також містилися в меморандумі, Кубів зазначив, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман і міністр соцполітики Андрій Рева задекларували технологічну карту проведення пенсійної реформи.

"Ми 25 років говоримо, але треба робити певні непопулярні реальні кроки. Ухвалюючи бюджет 2017 року, перші кроки ми розглядаємо як старт пенсійної реформи, які закладені в бюджеті, зменшенні діри в Пенсійному фонді. І буде представлена реформа на уряді", - сказав перший віце-прем'єр.

Стосовно впровадження в Україні ринку землі, він заявив, що з цього питання ведеться спільна координація роботи урядом, парламентським комітетом і Верховною Радою.

"(В Україні) відсутній ринок землі, на сьогоднішній день робити ринок землі заради процесу не потрібно", - підкреслив Кубів.

Крім того, Кабінет міністрів опублікував інфографіку зі своїми найголовнішими досягненнями за 2016 рік. Інфографіка доступна на урядовому порталі.

Так, серед своїх досягнень український уряд зокрема називає застосування зони вільної торгівлі, реформу системи публічних закупівель, підвищення мінімальної заробітної плати, реформу виконавчої та пенітенціарної служби, запровадження електронного декларування, початок видачі ID-паспортів, реформу ДСНС, оформлення шлюбу за добу та інші.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд 18 листопада оприлюднив заяву за підсумками роботи останньої місії в Україні, згідно з якою ухвалення урядового проекту державного бюджету на 2017 рік, який сформовано з урахуванням орієнтирів реформ, схвалених МВФ, є однією з умов успішного завершення третього перегляду програми. Крім того, Фонд очікує збереження в Україні фінансової стабільності та продовження заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією.

Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування (EFF) обсягом 17,5 млрд дол. у вересні поточного року - після більш ніж річної перерви. За цією програмою наша країна отримала три кредитних транші загальним обсягом 7,62 млрд дол.

Обсяг міжнародних резервів на сьогодні становить 15,7 млрд доларів – НБУ

Обсяг міжнародних резервів України на сьогодні день становить близько 15,7 млрд дол., і цієї суми достатньо для проведення Національним банком інтервенцій зі згладжування валютних коливань і виконання зобов`язань уряду. Про це йдеться у коментарі регулятора щодо ситуації на валютному ринку, передає УНІАН.

"Національний банк має достатньо інструментів для згладжування надмірних коливань. Обсяг міжнародних резервів сьогодні становить близько 15,7 млрд дол. США. Цього достатньо і для продажу валюти в ході інтервенцій, і для виконання зобов`язань уряду та НБУ", - йдеться у коментарі.

Зокрема, НБУ повідомив, що сьогодні, 27 грудня 2016 року, на міжбанківському валютному ринку спостерігається тимчасовий надлишковий попит на іноземну валюту, який сформувався під дією ситуативних чинників.

НБУ зазначив, що, з одного боку, пропозиція валюти сьогодні обмежена у зв`язку з різдвяними вихідними у США та Європі.

"Обов`язковий продаж валютної виручки уповноважені банки зобов`язані здійснити наступного дня після отримання валюти. Відповідно, коли робочий день в Україні 26 грудня збігся з вихідним у США та Європі, валютна виручка на рахунки українських банків не надходила, що обмежило обов`язковий продаж валютної виручки 27 грудня", - йдеться у повідомленні.

Крім того, на валютний ринок тисне попит на валюту з боку компаній-експортерів, які отримали бюджетне відшкодування ПДВ минулого та поточного тижня.

Регулятор наголосив, що у таких випадках, як сьогодні, коли на валютному ринку домінують тимчасові фактори, НБУ має достатньо інструментів для згладжування надмірних коливань.

facebook

Посилання по темі:


S & P прогнозує транш від МВФ для України в першій половині 2017 року та зростання економіки на рівні 1%
// NEWSru.ua // Економіка // 12 грудня 2016 р.


МВФ про надання Україні четвертого траншу до кінця року: "Це малоймовірно"
// NEWSru.ua // Економіка // 8 грудня 2016 р.


Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 14%. Гонтарева чекає 4 транш на початку 2017 року
// NEWSru.ua // Економіка // 8 грудня 2016 р.


У листопаді Україна точно не отримає траншу від МВФ
// NEWSru.ua // Економіка // 22 листопада 2016 р.


Данилюк: гострої необхідності в грошах МВФ вже немає
// NEWSru.ua // Економіка // 21 листопада 2016 р.


МВФ назвав умови продовження співпраці з Україною
// NEWSru.ua // Економіка // 18 листопада 2016 р.


Місія МВФ завершує роботу в Києві й незабаром оприлюднить підсумкову заяву
// NEWSru.ua // Економіка // 17 листопада 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 09:57
В індійських літаках з'явилися місця тільки для жінок
// Світ


]]>
]]>
Середа, 18 cічня 2017 р.  

Остання новина – 09:57


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017