]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Економіка // Середа, 11 cічня 2017 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

НБУ визнав "Платинум Банк" неплатоспроможним

час публікації: 11 cічня 2017 р., 10:05
останнє оновлення: 11 cічня 2017 р., 11:11
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Правління Національного банку ухвалило рішення про віднесення ПАТ "Платинум Банк" до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Як зазначає регулятор, станом на 1 січня 2017 року банк не досяг позитивного значення капіталу, через що правління НБУ прийняло рішення про віднесення "Платинум Банку" до категорії неплатоспроможних.

Нацбанк наголошує, що 97% (197 тисяч осіб) усіх вкладників "Платинум Банку" отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізосіб суму 200 тис. грн.

"Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі близько 4,8 млрд грн", - йдеться у повідомленні.

Станом на 10 січня 2017 року фізичними особами - власниками істотної участі у "Платинум Банку" є Борис Кауфман та Григорій Гуртовий незалежно від формального володіння з огляду на здійснення значного впливу на управління та діяльність банку.

НБУ визнав Гуртового та Кауфмана власниками істотної участі на основі аналізу операцій банку. Крім того, Кауфман підтвердив здійснення значного впливу на управління банком у письмовій заяві, поданій до Нацбанку.

Структура власності банку визнана Нацбанком непрозорою у червні 2016 року. У серпні 2016 року Кауфман подав до Нацбанку пакет документів для погодження набуття істотної участі у банку в розмірі більш ніж 75% через підконтрольні йому компанії.

На сьогодні Нацбанк не погоджував Кауфману придбання акцій банку з огляду на неподання окремих документів, зокрема через відсутність дозволу Антимонопольного комітету України на концентрацію.

За інформацією Нацбанку, Антимонопольний комітет у грудні 2016 року повернув без розгляду пакет документів щодо набуття Кауфманом контролю у ПАТ "Платинум Банк".

Як зазначає "Економічна правда", на даний момент з "другої двадцятки", за розмірами активів, це єдиний банк з негативним капіталом.

За підсумками третього кварталу власний капітал "Платинуму" впав до від'ємного значення і становив "мінус" 162 млн грн, регулятивний капітал впав до "мінус" 157 млн грн.

Негативний капітал банку означає, що вже зараз у нього немає достатньої кількості активів, щоб розрахуватися за своїми пасивами (залученими коштами).

Згідно з даними НБУ, за 9 місяців 2016 року банк зафіксував збитки в розмірі 333 млн грн. Його процентні витрати перевищили процентні доходи на 287 млн грн.

Крім цього, на кінець вересня сформовані резерви покривали кредитний портфель у 6 млрд грн на досить скромні 13,7%. У той же час, 44,7% всіх виданих банком позик - це були кредити пов'язаним особам.

За оцінками опитаних "ЕП" фінансистів, питання докапіталізації банку коштує 2-3 млрд грн.

Нагадаємо, в грудні НБУ заявляв, що суди відновили діяльність дев'яти "зомбі-банків".

facebook

Посилання по темі:


Міжнародні резерви НБУ за 2016 рік зросли на 17%
// NEWSru.ua // Економіка // 5 cічня 2017 р.


Фонд гарантування вкладів продовжить виплати коштів вкладникам банку "Траст" з 4 січня
// NEWSru.ua // Економіка // 3 cічня 2017 р.


Нацбанк з 4 січня знижує граничний рівень готівкових розрахунків фізосіб до 50 тисяч гривень
// NEWSru.ua // Економіка // 3 cічня 2017 р.


У Нацбанку пояснили, з чим пов'язані коливання курсу гривні
// NEWSru.ua // Економіка // 29 грудня 2016 р.


Україна виконала домашнє завдання щодо меморандуму з МВФ, вважає Кубів
// NEWSru.ua // Економіка // 27 грудня 2016 р.


ЗМІ: брати Суркіси втратили щонайменше 200 млн доларів від націоналізації "ПриватБанку"
// NEWSru.ua // Економіка // 26 грудня 2016 р.


НБУ: збитки українських банків скоротилися втричі
// NEWSru.ua // Економіка // 23 грудня 2016 р.


Коломойський заявив, що "ПриватБанк" став жертвою свавілля НБУ
// NEWSru.ua // Економіка // 23 грудня 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 21:10
З 2018 року окупанти змусять кримчан платити податки на землю і нерухомість
// Україна


]]>
]]>
Неділя, 22 cічня 2017 р.  

Остання новина – 21:10


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017