]]>
]]>
УКР
NEWSru.ua // Економіка // Вівторок, 10 cічня 2017 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Щороку світова економіка втрачає через куріння трильйон доларів. У Росії вже думають про нову заборону

час публікації: 10 cічня 2017 р., 11:43
останнє оновлення: 10 cічня 2017 р., 12:42
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Всесвітня організація охорони здоров'я і американський Національний інститут раку випустили доповідь, де йдеться про те, що світова економіка щороку втрачає понад трильйон доларів через наслідки куріння, пише Reuters.

У цю суму входять витрати на лікування захворювань, спричинених курінням, і зниження продуктивності праці. У майбутньому збитки лише зростатимуть, вважають автори доповіді. Сума збитків вже значно перевищує доходи тютюнових компаній, які оцінюють у 269 млрд доларів у 2013-2014 роках.

За оцінками ВООЗ, до 2030 року кількість смертей, спричинених курінням, збільшиться із нинішніх шести мільйонів на рік до восьми мільйонів. Переважно за рахунок країн з низьким і середнім рівнем доходів населення.

Споживання тютюну є одним з основних факторів ризику розвитку цілої низки хронічних хвороб, включаючи рак, недуги легенів і серцево-судинні захворювання. Незважаючи на це, споживання тютюну дуже поширене в усьому світі. У низці країн прийнято закони, що обмежують рекламу тютюну, встановлюють коло осіб, які можуть купувати і споживати тютюнові вироби, а також регулюють зони для куріння.

У XX столітті тютюн став причиною 100 мільйонів випадків смерті. За умови збереження нинішніх тенденцій у XXI столітті через нього станеться до одного мільярда випадків смерті.

Тим часом російські ЗМІ публікують витяги з нової концепції антитютюнової політики, підготовленої Міністерством охорони здоров'я РФ. Повний текст документа поки oj не представлений, проте навіть окремі положення виглядають досить радикальними, зазначає Lenta.ru.

Зокрема, пропонується повністю закрити доступ до тютюнової продукції росіянам, що народилися після 2014 року. Крім того, у відомстві мають намір примусити курців працювати довше за їхніх некурящих колег. Серед можливих заходів - екологічний податок для споживачів тютюну, який пропонують запровадити вже з 2018 року.

Нагадаємо, в Україні орієнтовно в березні має запрацювати національний сервіс з надання професійної допомоги у припиненні куріння.

facebook

Посилання по темі:


У Грузії легалізували куріння марихуани
// NEWSru.ua // Світ // 25 грудня 2016 р.


Верховна Рада може заборонити ментолові цигарки
// NEWSru.ua // Україна // 4 грудня 2015 р.


За "бездимний" рік заборона на куріння в громадських місцях стала соціальною нормою - дослідження
// NEWSru.ua // Україна // 17 грудня 2013 р.


Рівень паління серед молоді в Україні дедалі зменшується: лише кожен п'ятий курить
// NEWSru.ua // Україна // 27 березня 2013 р.


Відсьогодні в Україні вводяться штрафи за куріння у публічних місцях
// NEWSru.ua // Україна // 16 грудня 2012 р.


Китайські науковці: куріння - шлях до сліпоти
// NEWSru.ua // Світ // 16 жовтня 2012 р.Остання новина NEWSru.ua – 09:57
В індійських літаках з'явилися місця тільки для жінок
// Світ


]]>
]]>
Середа, 18 cічня 2017 р.  

Остання новина – 09:57


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017