]]>
]]>
NEWSru.ua // Авторські колонки // Середа, 11 cічня 2017 р.
розширений пошук

europe.newsru.ua

Фатальна безтурботність

час публікації: 11 cічня 2017 р., 18:22
останнє оновлення: 12 cічня 2017 р., 10:17
версія для друку зберегти як файл
відправити поштою перегляд фотоілюстрацій

Лариса Волошина

У війні, яку Росія розв'язала проти українського народу, будь-який "маленький українець" може стати жертвою чи заручником.

Повідомлення прес-служби Національної гвардії про те, що в окупованому Донецьку бойовиками було затримано медичну сестру медпункту військової частини №3057, спонукає до серйозної розмови про відвідини українськими громадянами неконтрольованих Україною територій. Захоплена жінка працювала медсестрою у медичному пункті військової частини. Військовослужбовцем вона не була, отже доступу до державної таємниці не мала. Повідомлялося, що вона заїхала на окуповану територію "в особистих справах". В окупованому Донецьку у неї мешкав син. Він і повідомив про її викрадення. І тут постає питання. Невже люди, які бачили війну на власні очі, не розуміють, яка небезпека очікує їх на окупованих бандитами територіях? Невже не усвідомили досі, що собою являє "русский мир"? А може всі, хто їздять на окуповані території, є таємними симпатиками "кремлівського раю"?

Річ у тім, що між усвідомленням ганебності окупації та розумінням своєї особистої причетності до війни лежить величезна прірва. Люди щиро вірять, що вони не цікаві бойовикам та окупантам. Адже вони не публічні особи, не "правосєки". Чого їм боятися? Так само і їхні родичі, що мешкають на окупованих територіях, не завжди усвідомлюють, що в будь-яку мить можуть стати приманкою. Людина може щиро не любити окупантів, але її віра у власну незначущість штовхає її на необачний вчинок – перетнути межу, за якою починається зона безправ'я.

В окупованому Криму регулярно арештовують або "затримують для бесіди" людей, які приїхали з материкової України. Родичі, майно, цікавість – це ті причини, через які люди, які постійно проживають у вільній Україні, щоденно перетинають пропускні пункти. Відомий випадок з переселенкою з Ялти, яку схопили прямо в кабінеті нотаріуса, після того як вона в'їхала в Крим продати своє майно. Або "кримські диверсанти", яких Росія використала у ганебному спектаклі задля того, щоб звинуватити Україну у нападі на "ісконно російський Крим". Вони самі перетнули адміністративний кордон. Українців заманюють на непідконтрольну територію під будь-якими приводами, і ніхто не знає, під яким приводом буде здійснено "арешт". Але найгіршим є те, що українці самі добровільно стають потенційними заручниками, черговим ім'ям у списку на обмін.

На одному з правозахисних форумів мені довелося почути, як українські правозахисники запевняли, що людині, яка буде регулярно завозити в окупований Крим стоси українських газет, нічого не загрожує. Якщо небезпеку перебування українського громадянина на окупованих територіях навіть фахові люди публічно називають "трохи перебільшеною", то чому ми дивуємося, що українські громадяни регулярно потрапляють у пастку?

Причина дивної безтурботності українського суспільства полягає в тому, що багато українців не усвідомлюють того, що у своєму ставленні до себе, війни, окупантів, вони перебувають під впливом російської пропаганди. Вони вірять, що Росія воює тільки з тими, хто активно їй протистоїть. Завдяки промовкам про "примирення" та "один народ" в українському просторі міцно закріпилося переконання, що ті, хто не займає активної проукраїнської позиції, не присутній у соцмережах, ніяк не хизується належністю до України, - може почуватися на окупованих територіях досить спокійно. Навіть люди, які регулярно стикаються з реальністю війни, не завжди вважають себе причетними до неї. І це є фатальна помилка.

Насправді будь-який український громадянин в будь-який момент може бути схоплений та використаний задля шантажу української держави. Росія та її маріонетки використовують українських заручників в інформаційній війні проти України. Одних з них буде обміняно на бойовиків, інші зізнаються на камери в тому, що вони були агентами "хунти", а хтось стане фігурантом гучної судової справи.

Люди, що не помічені в закликах до боротьби з окупантами, теж потрібні цій жахливій системі. Навколо їхнього арешту спробують влаштувати спекуляції, мовляв, це саме "українська воєнщина" винна в тому, що прості громадяни не можуть спокійно відвідувати родичів, дружити областями та славити єдину сім'ю народів. Їхні поневіряння обов'язково будуть використані в антиукраїнській пропаганді. Тому що у війні, яку Росія розв'язала проти українського народу, немає "маленьких українців". Є війна між двома країнами і є люди, які мають визначитися, хто вони: громадяни своєї країни чи засіб для боротьби з нею.

facebook

Посилання по темі:


Семенченко: співробітники НГУ регулярно їздять на окупований Донбас, командування не реагує
// NEWSru.ua // Україна // 11 cічня 2017 р.


ЗМІ: бойовики не знають, кого "звільнила" Савченко - московські куратори не роз'яснювали
// NEWSru.ua // Україна // 27 грудня 2016 р.


У в'язницях РФ померли два українці, яким не надавали медичної допомоги, – правозахисники
// NEWSru.ua // Україна // 9 грудня 2016 р.


У мережі з'явилося відео, як бойовики затримали в Луганську проукраїнського блогера
// NEWSru.ua // Україна // 29 листопада 2016 р.


Геращенко: в РФ схопили українця і передали його бойовикам. У Мінську щодо обміну заручників не домовилися
// NEWSru.ua // Україна // 23 листопада 2016 р.


Грицак розповів про викрадення бойовиками родича співробітника СБУ на окупованій території Донбасу
// NEWSru.ua // Україна // 2 листопада 2016 р.


В ОРДЛО бойовики взяли в заручники ще кількох українців - Тандіт
// NEWSru.ua // Україна // 25 жовтня 2016 р.


Журналіста "Укрінформу" арештовано у Москві на 2 місяці. У ФСБ назвали Сущенка "полковником української розвідки"
// NEWSru.ua // Україна // 3 жовтня 2016 р.


СБУ виявила 8 катівень для допитів в ОРДЛО. У полоні бойовиків - 111 громадян України
// NEWSru.ua // Україна // 23 вересня 2016 р.Остання новина NEWSru.ua – 10:24
НАБУ повідомило про перші висновки перевірки кандидатів у судді ВСУ
// Україна


]]>
]]>
Понеділок, 23 cічня 2017 р.  

Остання новина – 10:24


Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове
Розміщення реклами на сайті
Зворотній зв'язок: Редакція сайту / Технічна служба / Рекламний відділ
Подальше використання матеріалів інформагентств Інтерфакс-Україна, Українські новини розміщених на данному сайті заборонена. Використання можливе лише з письмового дозволу агентств Інтерфакс-Україна, Українські новини.
© NEWSru.ua 2007-2017